Aukciók / Aukciós archívum / 10. oldal

2016-06-02 17:00
Budapest, V. Balaton utca 8.

Műtárgy leírás - francia (?), 18. sz., elől töltős, csappantyús szerkezettel átalakítva, fa ágyazat ezüst lemezekkel díszítve, kovácsoltvas elsütő szerkezet, h: 39 cm
Tételkód - NAG217-1017

Kikiáltási ár: 160 000 Ft
Aukció időpontja: 2016-06-02 17:00

Műtárgy leírás - 1800 körül, elől töltős, balkáni kovás, francia lakattal, diófa ágyazat, vésett sárgaréz és kovácsoltvas, h: 50 cm
Tételkód - NAG217-1018

Kikiáltási ár: 160 000 Ft

Műtárgy leírás - 1800 körül, elől töltős, balkáni kovás, francia lakattal, fa ágyazatán sárgaréz rátétekkel, kovácsoltvas elsütő szerkezet, h: 49 cm
Tételkód - NAG217-1019

Kikiáltási ár: 140 000 Ft

Műtárgy leírás - 1848-as típus, sárgaréz markolattal, egy vércsatornás acél pengével, tokon kis sérüléssel, h: 91,5 cm
Tételkód - NAG217-1020

Kikiáltási ár: 50 000 Ft

Műtárgy leírás - 1800 körül, elől töltős, balkáni kovás, francia lakattal, fa ágyazat, korall díszítéssel, h: 46 cm
Tételkód - NAG217-1021

Kikiáltási ár: 180 000 Ft

Műtárgy leírás - 1800 körül, elől töltős, balkáni kovás, francia lakattal, ezüst berakással díszített fa ágyazat, h: 45 cm
Tételkód - NAG217-1022

Kikiáltási ár: 180 000 Ft

Műtárgy leírás - 1800 körül, elől töltős, balkáni kovás, spanyol lakattal, h: 41 cm
Tételkód - NAG217-1023

Kikiáltási ár: 180 000 Ft

Műtárgy leírás - 19. sz., sárgaréz keretvason "F. J." Ferenc József monogram és korona, oroszlános markolat véggel, h: 78 cm
Tételkód - NAG217-1024

Kikiáltási ár: 60 000 Ft

Műtárgy leírás - Felvidék, 19. sz., öntött sárgaréz, poncolt díszítéssel, törő későbbi kiegészítés, m: 16 cm, törő h: 23,5 cm
Tételkód - NAG217-1025

Kikiáltási ár: 42 000 Ft

Műtárgy leírás - Közép-Európa, 19. sz. vége, kalapált vörösréz tartály, öntött sárgaréz szerelékekkel, családi címerrel és nemesi portréval, működő csappal, oldalán kos fejekkel díszítve, felső záróelem hiányzik, kis, sérüléssel, m: 41,5 cm
Tételkód -

Kikiáltási ár: 220 000 Ft

Műtárgy leírás - Óbuda, 1845, 13-latos antik ezüst szerelék, Matthias Scherr (1834-1848) mesterjegy változatával, faragott tajték, Szent László, megkoronázása jelenettel, kis sérüléssel, szára hiányzik (Kőszeghy: 367., 372.), m: 14,5 cm
Tételkód - NAG2

Kikiáltási ár: 55 000 Ft

Műtárgy leírás - Ausztria, 1829, bronz, sérült, m: 4,5 cm; d: 7 cm
Tételkód - NAG217-1028

Kikiáltási ár: 28 000 Ft

Műtárgy leírás - német, 19. sz. közepe, bronz, m: 5,5 cm; d: 7,5 cm
Tételkód - NAG217-1029

Kikiáltási ár: 28 000 Ft

Műtárgy leírás - osztrák, 1862, bronz, m: 5 cm; d: 7,5 cm
Tételkód - NAG217-1030

Kikiáltási ár: 28 000 Ft

Műtárgy leírás - Balkán (?), 19. sz., szaru, átfűrészelt, vésett sárgaréz, ezüst és fém rátétekkel, kis sérülésekkel, h: 31,5 cm
Tételkód - NAG217-1031

Kikiáltási ár: 60 000 Ft

Műtárgy leírás - lengyel, 18. sz., öntött bronz, jelzett az alján, palástján pelikános címerrel, m: 18 cm
Tételkód - NAG217-1032

Kikiáltási ár: 46 000 Ft

Műtárgy leírás - angol, 19. sz. vége, fa doboz fém rátétekkel, belsejében bársony és bőr borítású rekeszekkel, csiszolt üveg, ezüst szerelékkel, fém eszközök csont nyéllel, tulajdonosi címerrel és monogrammal,, 1 kulccsal, sérült, hiányos, 8*17*24 cm
T

Kikiáltási ár: 48 000 Ft

Műtárgy leírás - francia, 1900 körül, rózsafa, intarziás díszítéssel, belsejében egy rekesszel, bársony borítású felújítandó írólappal, 2 tintatartó üveggel (sérült), 1 db kulccsal, jelezve a zárban: Alf. Gironx Paris, 11*17,5*14,5 cm (csukva), 14,5*23*17

Kikiáltási ár: 38 000 Ft

Műtárgy leírás - Itália, 19. sz. első fele, feketére pácolt fa, aranyozott bronz lábakon, márvány intarzia (pietra dura) betétekkel, kulccsal, sérült, 27*34*26 cm
Tételkód - NAG217-1035

Kikiáltási ár: 80 000 Ft

Műtárgy leírás - magyar, 1830 körül, faragott, aranyozott, ezüstözött fa, kis sérülésekkel, külső: 20,5*19,2 cm, belső: 7*6 cm
Tételkód - NAG217-1036

Kikiáltási ár: 42 000 Ft

Műtárgy leírás - magyar, 19. sz. vége, bronz, a Diószegi Szabó család címerével és JK, SK és RS monogrammal, a család festett címerével, akvarell, papír: 200*120 mm, karkötő: ebonit, ezüst rátét, SK monogrammal és zárral, pecsétnyomók m: 4 és 8,5 cm

Kikiáltási ár: 38 000 Ft

Műtárgy leírás - Palesztina, 19. sz., antik ezüst, trébelt, vésett, poncolt díszében 4 db plasztikus dombormű, Ószövetségi jelenetekkel, csiszolt csont, karneol, korall és zöld kalcedon berakással, hibátlan pergamenre, írt teljes tekercs, eredeti dobozába

Kikiáltási ár: 1 500 000 Ft

Kikiáltási ár: 1 500 000 Ft

Műtárgy leírás - 19.s z. vége, barna bársony lepelre arany és ezüst szállal hímzett koronás törvénytáblák, selyem rátét, színes flitter díszítéssel és oroszlánpárral, h: 50 cm
Tételkód - NAG217-1039

Kikiáltási ár: 50 000 Ft