Műtárgy leírás - Schütz Cilli, 19. sz. vége, festett, aranyozott porcelánfajansz, talpán masszába nyomott bélyegzővel és 508-as formaszámmal, festett "Spiesz Ilona 1897 IV/, 28" jelzettel, d: 34,5 cm
Tételkód - NAG217-921
Műtárgy leírás - Zsolnay - gyár, Pécs, 1890, mázas fehércserép, alján máz feletti kék TJM családi jellel, repedt, m: 21 cm
Tételkód - NAG217-922
Műtárgy leírás - Schütz Cilli, 1890, festett, aranyozott porcelánfajansz, talpán masszába nyomott bélyegző, 508-as formaszám és arany festéssel, "Emlékül WG 1890 18/III Bpest", mázhibával, apró mázhibával, d: 32,2 cm
Tételkód - NAG217-923
Műtárgy leírás - Bécs, 20. sz. eleje, B. Block (?), festett, aranyozott kerámia, talpán 1782 formaszámmal, m: 86,5 cm
Tételkód - NAG217-924
Műtárgy leírás - Zsolnay-gyár, Pécs, 1930 körül, eozinmázas fehércserép, sérült, m: 24 cm
Tételkód - NAG217-925
Műtárgy leírás - Zsolnay-gyár, Pécs, Damkó József terve, eozinmázas fehércserép, talpán hárompajzsos, öttornyos jelzéssel, formaszám: 8154, talpon apró csorbulással, m: 39 cm
Tételkód - NAG217-926
Műtárgy leírás - Schütz Cilli, 19. sz. vége, mázas porcelánfajansz, talpán masszába nyomott bélyegzővel és 811, 16A formaszámmal, restaurált, talp sérült, 52*42,5*23,5 cm
Tételkód - NAG217-927
Műtárgy leírás - Zsolnay-gyár, Pécs, 1890 körül, festett, aranyozott fehércserép, áttört díszítéssel, jelzés nélkül, sérült, 16*37,5*19,5 cm
Tételkód - NAG217-928
Műtárgy leírás - Gádor István, 1930 körül, mázas cserép, j. az alján: masszába karcolt "GAD.." (töredékes), Reprodukálva: Art Deco és Modernizmus lakásművészet Magyarországon 1920-1940, Iparművészeti Múzeum, 2012. kiállítási katalógus, 184. o. 3.24 képtáb
Kikiáltási ár: 220 000 FtMűtárgy leírás - Gádor István, 1930 körül, mázas cserép, jelezve az alján: Gádor, 16*10*10 cm
Tételkód - NAG217-930
Műtárgy leírás - Gorka Géza,1940-es évek, ónmázas fajansz, "A Pesti Magyar serfőző tzéh, Antonius Dreher" felirattal, jelezve az alján, alja kifúrva, m: 30 cm
Tételkód - NAG217-931
Műtárgy leírás - Zsolnay-gyár, Pécs, 1890 körül, Zsolnay Vilmos terve, mázas keménycserép, jelezve az alján: "Zsolnay V. Pécs", apró mázhibákkal, 15*15 cm
Tételkód - NAG217-932
Műtárgy leírás - magyar, 20. sz. első fele, mázas kerámia, jelezve az alján, formaszám: 487, 874/2, m: 12 cm
Tételkód - NAG217-933
Műtárgy leírás - Molnár Kálmán, 1941, mázas cserép, j. az alján: Molnár Kálmán Bpest 1941, kis sérüléssel, m: 26 cm
Tételkód - NAG217-934
Műtárgy leírás - Gorka Géza, 1929, mázas cserép, jelezve az alján: Gorka Géza 1929 I. pl., Reprodukálva: Gorka Lívia, Csenkey Éva, Szabó Lilla: Gorka Géza (1894-1971), Budapest, Veszprém, 1994, 16. képtábla, restaurált, talpátmérő: 26,5 cm; m: 23,5 cm, d:
Kikiáltási ár: 320 000 FtMűtárgy leírás - Gorka Géza, 1950 körül, mázas cserép, szarvas ábrázolással, jelzett az alján, d: 36 cm
Tételkód - NAG217-936
Műtárgy leírás - Gorka Géza, 1954, mázas cserép, szarvas ábrázolással, jelezve az alján, d: 38,5 cm
Tételkód - NAG217-937
Műtárgy leírás - Kárpát - medence, késő bronz kor i.e. 1500 körül, égetett cserép, sérült, m: 30,5 cm
Tételkód - NAG217-938
Műtárgy leírás - Perzsa, Kr. u. 10-11. sz., lüsztermázas égetett cserép, festés nyomaival, restaurált, d: ????????
Tételkód - NAG217-939
Műtárgy leírás - perzsa, Kr. u. 10. sz., mázas cserép, m: 10 cm; d: 20 cm
Tételkód - NAG217-940
Műtárgy leírás - perzsa, Kr. u. 10-11. sz., lüsztermázas égetett cserép, festés nyomaival, restaurált, m: 10 cm; d: 19,5 cm
Tételkód - NAG217-941
Műtárgy leírás - Kárpát - medence, késő bronz kor, i.e. 1500 körül, égetett cserép, karcolt díszítéssel, restaurált, kis kiegészítésekkel, m: 61 cm
Tételkód - NAG217-942
Műtárgy leírás - perzsa, Kr. u. 10. sz., mázas cserép, kufi írással, restaurált, m: 9,5 cm; d: 26 cm
Tételkód - NAG217-943
Műtárgy leírás - perzsa, Kr. u. 15. sz., mázas cserép, restaurált, m: 10,5 cm; d: 21,6 cm
Tételkód - NAG217-944