Aukciók / Aukciós archívum / 14. oldal

244. Műtárgyak, ezüstök és ékszerek

2019-05-30 17:00
Budapest, Balaton utca 8.

St. Pölten, 1872-1922 közötti fémjel, 800 ezrelékes ezüst, "FB" mesterjegy, szecessziós stílusú nyelek, solingeni acél pengékkel, 2 db nagy kés pengéje megkopva, össz. 45 db, eredeti dobozában, 1587 g

Kikiáltási ár: 260 000 Ft
Aukció időpontja: 2019-05-30 17:00

német, 1888 utáni hold korona fémjel, 1902-1922 közötti grazi behozatali jellel, 800 ezrelékes ezüst szerelék, "AFE" vésett, koronás, tulajdonosi monogrammal, színtelen, csiszolt üvegbetétje pótlás, m: 29,5 cm

Kikiáltási ár: 320 000 Ft

1900 körül, 1902-1922 közötti prágai behozatali jellel, 800 ezrelékes ezüst kosár, préselt, virágszálas díszítéssel, AP. bélyegzéssel, eredeti sárgaréz belső tállal, Ntto.: 696 g; 44*23,5*15 cm

Kikiáltási ár: 320 000 Ft

1216. tétel:

Kiöntő

német, 19. sz. vége, 1902-1937 közötti pesti behozatali jellel, 800 ezrelékes ezüst, három patás lábon, kecses füllel, lándzsalevél díszítéssel, 80 g; m: 10,7 cm

Kikiáltási ár: 15 000 Ft

Bécs, 18(3)3, 13 latos antik ezüst, "(?)A" mesterjegy, nyolcszögletű talp, füzérdíszes, hengeres szár és csésze, ujjtámasztós fogóval, koppintó hiányzik, restaurált, 133,5 g ; m: 9,5 cm

Kikiáltási ár: 26 000 Ft

1218. tétel:

Fűszertartó

Buda, 1820 körül, 13 latos antik ezüst, id. Josephus Gretschl (?) sérült mesterjegy, G évbetű, nyolcszögletes talpon vésett, koronás "BM" tulajdonosi monogram, magas száron széles tálka,, öntött fülekkel, bordás peremmel, kis sérüléssel, 110 g; m: 8,2 cm

Kikiáltási ár: 20 000 Ft

orosz (?), 1900 körül, 2016 utáni budapesti fémjellel ellátva, belül aranyozott 925 ezrelékes ezüst, "S013" bélyegzővel, madár test plasztikus tollazata színes rekeszzománccal fedve,, szemeiben gránát színű üveg, kis sérüléssel, 243 g; 8*11*7,5 cm,

Kikiáltási ár: 70 000 Ft

1220. tétel:

Pohár és kovs

orosz, 19. sz. vége, 84 zlotnyikos jel és 2016 utáni budapesti behozatali jel, aranyozott ezüst, pohár 835 kovs 925 ezrelékes ezüst, színes sodronyzománccal díszítve,, antikolva, cirill betűs mesterjeggyel, 71,4 g; m: 4,7 cm; h: 7,2 cm

Kikiáltási ár: 20 000 Ft

francia, 19. sz., 900 ezrelékes aranyozott ezüst, 1839 utáni fémjellel, beültetett 1726-os XV.Lajos "Sit Nomen Domini Benedictum" feliratú éremmel, oldalában HERMES PARIS beütővel, kissé megkopva, 113 g; 11*8*3,3 cm

Kikiáltási ár: 24 000 Ft

Bécs, 1806, 13 latos antik ezüst, 1810-1824 közötti adóbélyeggel, Jacob Kratauer mesterjegy, négyzetes talpán Anjou liliomos családi címerrel, pótolt gyertyacsészéjén, 1935-36. VIII. 26. Iollochs gravírozással, kis sérüléssel, 170 g; 7,7*8,8*7 cm, (Neuwir

Kikiáltási ár: 20 000 Ft

Pest, 1867-1936 közötti fémjel, 800 ezrelékes ezüst, Bachruch Antal mesterjegy, két golyó lábon támaszkodó fésűkagyló tálka, koronás Ferencz József monogrammal, zsinórdíszes peremmel, 67 g; 7,5*8,2*1,5 cm

Kikiáltási ár: 15 000 Ft

Sheffield, 20. sz. eleje, ezüstözött fém, talpakon: D. LAUDER & SONS LTD. és WH. készítőjel, E.P.N.S. Made in England bélyegző, kiskanál hiány, m: 10-13 cm

Kikiáltási ár: 34 000 Ft

Budapest, 1937-1966 közötti fémjel, 800 ezrelékes ezüst, Balogh Ferenc Pestszenterzsébet (1936-1948) készítőjel és Varga Gizi Régiposta u. forgalmazó címke, díszkalapált, felülettel, fonott nád fülekkel, kis sérülésekkel, össz.: 5 db, Btto.: 1174 g; m: 7,

Kikiáltási ár: 160 000 Ft

1226. tétel:

Leveles doboz

Budapest, 1937-1966 közötti fémjel, 800 ezrelékes ezüst, Balogh Ferenc Pestszenterzsébet (1936-1948) készítőjel és Varga Gizi (1942-től) forgalmazó címke, díszkalapált art deco test, szélein, sodort peremdísszel, fa betéttel, osztólap hiány, Btto.: 1890 g

Kikiáltási ár: 190 000 Ft

Pest, 1867-1936 közötti fémjel, 800 ezrelékes ezüst, Keszler Testvérek mesterjegy, finom sodrony, csipkeszerű díszfodorral, záró pántokon vésés és kék vonalzománc díszítés, kék üveg gombokkal,, anker karlánccal, apró hibával, 130 g; táska: 15*18 cm

Kikiáltási ár: 28 000 Ft

Pest, 1867-1936 közötti fémjel, 800 ezrelékes ezüst, "KT" mesterjegy, finom láncszövet, záró pántján kék zománccal és 2 db kék üveg dísszel, selyem béléssel, apró hibával, Btto.: 244,8 g; táska: 19,5*23,5 cm

Kikiáltási ár: 40 000 Ft

francia (?), 19. sz. vége, 2016 utáni budapesti fémjellel ellátva, 14 k arany keret, fém vagy porcelán lapra festett gyaloghintós főúri társaság, kis kopással, Btto.: 8,8 g; 4*2,5 cm

Kikiáltási ár: 48 000 Ft

Pest, 20. sz. első harmada, 1902-1937 közötti behozatali jellel és "MARTON BUDAPEST" forgalmazó jelzéssel, 900 ezrelékes ezüst, belül aranyozva, lüszteres alapon festett zománc buldog ábrázolással,, zárszerkezet igazításra szorul, 121 g; 8,8*6,8*1,2 cm

Kikiáltási ár: 34 000 Ft

1231. tétel:

Cigaretta tárca

német, 1888 utáni hold korona fémjel és 1902-1937 közötti behozatali jel, 800 ezrelékes ezüst, belül aranyozva, vésett: "Das Offizierskorps der Prinz Esterházy Husaren" emlék felirattal, külseje, bordázott díszítéssel, zárógombján kék zafír kabusonnal, 12

Kikiáltási ár: 26 000 Ft

1232. tétel:

Szelence

Brüsszel (?), 19. sz. vége, 1902-1923 közötti prágai behozatali jellel, 800 ezrelékes ezüst, belső részen aranyozva, ovális dobozka vésett "BE" tulajdonosi monogrammal, zsanérral nyíló fedélen, festett zománc díszítéssel, fényes arany kontúrozással, 237 g

Kikiáltási ár: 70 000 Ft

Pest, 1867-1936 közötti fémjel, 14 k arany, töredékes mesterjegy, 1 db régi csiszolású briliánssal cca. 0,14 ct és 4 db apró gyémánttal díszítve, sérült, 1,8 g; h: 7 cm

Kikiáltási ár: 22 000 Ft

1234. tétel:

Utazóóra

osztrák, 1900 körül, sárgaréz tok, lüszterzománc díszítésű előlappal, ébresztős szerkezettel, m: 6,7 cm

Kikiáltási ár: 55 000 Ft

1235. tétel:

Medál

20. századi ötvösékszer, 2016 utáni budapesti fémjellel ellátva, aranyozott 800 ezrelékes ezüst, csiszolt gránát, smaragd és üveg kőutánzat berakással (részben aláfóliázva), 13 db régi, gyönggyel, kengyelzáras tűszerelékkel, apró hibával, 21,5 g; h: 6 cm

Kikiáltási ár: 120 000 Ft

1236. tétel:

Pudrié

angol, 20. sz. közepe, 925 ezrelékes ezüst doboz, "GS" mesterjegy, tetején és oldalán türkizkék gilosált zománc felülettel, plasztikus foxi dísz markazit kövekkel, belső részén tükörlap és fém, betét, apró markazitok hiányoznak, Btto.: 65,4 g; 4,5*4,5*1,3

Kikiáltási ár: 30 000 Ft