A BÁV nyári kamaraaukcióján színes, különlegességekben gazdag , de mérsékeltebb árú ékszerek, festmények, műtárgyak és bútorok játsszák majd a főszerepet.
Az idei ékszerkollekció bővelkedik a finom kidolgozású, klasszikus darabokban. A nyár slágere, a színes drágakövek is szép számmal képviseltetik magukat, de a gyűjtői darabok sem maradtak ki a kínálatból. A festmények közül Gábor Jenő, Glatz Oszkár, Gross Arnold, Mednyánszky László, Molnár C. Pál, Pólya Iván, Szánthó Mária, Vaszary János alkotásait vásárolhatják meg igen kedvező áron. A műtárgyanyag az antik herenditől a modernig számos különleges kerámiát vonultat fel. A kollekcióban igazi kuriózumok is megtalálhatóak, így az Apponyi család úti sherrys készlete, egy ötletes cigaretta adagoló vagy éppen egy selyem- és fémszállakkal szőtt és hímzett szecessziós falikárpit.
Az ékszereknél széles a kínálat a finom kidolgozású, értékes drágakövekkel díszített klasszikus darabokból. Ezek a mára már igazi ritkaságszámba menő, finom kidolgozású, visszafogott vagy éppen feltűnő ékszerek nagyszerűen kombinálhatóak modern ruhákkal is. Az aukció egyik kiemelt darabja egy nagyméretű, rózsa girlandokkal díszített függő, ami szétcsúsztatva egy fényképtartót és tükröt rejt. A türkiz és korall ékszerek kedvelői is találhatnak izgalmas darabokat, idén egy igazi ritkaság, egy fehér korall nyaklánc is árverésre kerül. Ismét több, nem anyagában, hanem bravúros kidolgozásával feltűnő ötvösékszert is beválogattak a szakértők. A már megszokott igényes, kisebb karátszámú brilles ékszerek mellett, a nyár slágere: a színes drágakövek is szép számmal képviseltetik magukat. A gyűjtők várhatóan egy 1809-es, Szűz Máriával és a Gyermekkel díszített kitűzőért fognak leginkább harcolni.
Függő
A több mint 60 tételt számláló nyári műtárgykollekció igazi csemegéket vonultat fel. A kerámiák között számos antik Herendi porcelán közül válogathatnak, de Zsolnay és Rosenthal darabok is képviseltetik magukat. Idén nagyon erős a modern kerámia felhozatal. A már megszokott nevek pl. Gádor István mellett most feltűnnek a kevésbé ismert, de kiemelkedő kvalitású darabok is, ilyen pl. Csekovszky Árpád Szentendre faliképe, Kiss-Roóz Ilona zenélő lánykái vagy Vankóné Dudás Juli Szentiváni tűzugrásos tányérja. Az aukció talán legkülönlegesebb alkotása az Apponyi család szecessziós úti sherrys készlete, amit pikniken vagy akár lóversenyen is használhattak. Olyan kuriózumok is feltűnnek, mint egy 1908-ból származó angol cigaretta adagoló. A most is tökéletesen működő dobozból egy kócsag csippenti fel nekünk a cigarettát. Az ezüstanyag bővelkedik az olyan népszerű gasztró-csemegékben, amik egy-egy terítéket igazán stílusossá tehetnek. Ilyen lehet például a bécsi epreskosár, a különleges cukordobozok, csemegéstálkák, 1900-ból származó bécsi tortalapát vagy a virágokkal díszített szecessziós kínálótál. A gazdag üveganyagból kitűnik egy nagyméretű Emil Lyka díszpalack, de egy elbűvölő cseh likőrös készletre is érdemes lesz licitálni. A finom kidolgozású női alkotások között feltűnik egy 1880 körüli varrókészlet, a Kassai Királyi jogakadémia táncrendje, egy bájos színházi táska. Az árverés legrégebbi alkotása egy 17. század első feléből származó nürnbergi barokk tálka.
A festmény közül kerül ki az aukció legmagasabb kikiáltási árú tétele is, Orbán Dezső Virágcsendélete 380.000 Ft-ról indul majd. A változatos anyagban megtalálható Mednyánszky László több ceruzarajza és akvarellje is. A mindig népszerű Gross Arnold grafikák közül most egy nyári darab, a Balatont ábrázoló alkotás kerül kalapács alá. A nemrég befejeződött Cannes-i Filmfesztiválhoz kapcsolódva Szentiványi Lajos egy szép látképét vásárolhatják meg. A nagyon kedvező kikiáltási árú festmények és grafikák alkotói között olyan neveket találhatnak, mint Gábor Jenő, Glatz Oszkár, Molnár C. Pál, Pólya Iván, Szánthó Mária vagy éppen Vaszary.
Az aukciós kiállítás június 3-10. között a BÁV Apszistermében (1052 Budapest, Bécsi u. 3.) tekinthető meg. Az árverést június 13-án 17 órakor tartjuk.
További információ és katalógus: www.bav.hu/aukcio