A világ leggazdagabb embereinek vagyona az elmúlt évtizedben jelentősen gyarapodott, messze túlszárnyalva a globális részvénypiacok teljesítményét. A UBS bank frissen közzétett „Billionaire Ambitions Report” című jelentése részletes képet ad a milliárdosok vagyonának alakulásáról és befektetési stratégiáiról – jelentette a MarketWatch.

Újra Property X! – A Portfolio legélménydúsabb, legsportosabb ingatlan X finanszírozás X építőipar konferenciája idén is Füredre hívja a szakma kiemelt szereplőit! Találkozzunk!

A UBS adatai szerint 2015 és 2024 között a milliárdosok összvagyona 121 százalékkal, 6300 milliárd dollárról 14 000 milliárd dollárra nőtt világszerte. Ez jelentősen meghaladja az MSCI AC World Index 73 százalékos és az S&P 500 77 százalékos növekedését ugyanebben az időszakban.

A jelentés rávilágít arra, hogy a milliárdosok befektetési stratégiái változóban vannak. A következő egy évben 43 százalékuk tervezi növelni ingatlanpiaci kitettségét, míg 42 százalékuk a fejlett piaci részvényekbe fektetne többet. Emellett sokan fordulnak a biztonságosnak vélt befektetések felé: 40 százalékuk az arany és nemesfémek, 31 százalékuk pedig a készpénz arányát kívánja növelni portfóliójában.

Az alternatív befektetések továbbra is vonzóak a tehetős magánszemélyek számára. A megkérdezettek 38 százaléka tervezi a közvetlen magántőkebefektetéseinek növelését. Érdekes módon a művészeti és antik tárgyakba történő befektetések iránti érdeklődés is jelentősen nőtt: a milliárdosok 32 százaléka tervez ilyen irányú befektetéseket, szemben a tavalyi 11 százalékkal.

ubsgazdag

A földrajzi preferenciákat tekintve Észak-Amerika továbbra is a legvonzóbb régió. A milliárdosok 80 százaléka látja itt a legjobb lehetőségeket a következő 12 hónapban, és 68 százalékuk a következő öt évben is ezt a régiót részesíti előnyben. Ezzel szemben mindössze 11 százalékuk lát több lehetőséget Kínában.

A technológiai szektor kiemelkedő szerepet játszik a vagyongyarapodásban. A UBS adatai szerint a technológiai milliárdosok vagyona nőtt a leggyorsabban: a 2015-ös 788,9 milliárd dollárról 2024-re 2400 milliárd dollárra.

A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Portfolio

A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ

Kapcsolódó cikkek

Műtárgypiac

Bíróság előtt végződő történetek a műtárgyak világából

A műtárgyak világáról és a műkereskedelemről szó híradásokban meglepően gyakran olvashatunk jogi útra terelt, vagyonokat

Elolvasom

Műtárgypiac

Külön szekciót kap az ultrakortárs képzőművészet az idei Art Baselen

A világ mára elismerten legnagyobb és legfontosabb modern és kortárs képzőművészeti vására három svájci galerista

Elolvasom

Műtárgypiac

Hogyan rendezzük át a befektetési portfóliókat 2025-ben?

Donald Trump megkezdte elnöki ciklusát, ettől nem teljesen függetlenül nagy változás jöhet az ukrajnai háború

Elolvasom

Műtárgypiac

Állampapírból műtárgyba, de csak óvatosan – beszélgetés Kollmann Szilviával, a műtárgy.com ügyvezetőjével

Kollmann Szilvia közgazdász-művészettörténész 2011-ben alapította és azóta vezeti a műtárgy.com műkereskedelmi hírportált. Emellett a Műtárgyak

Elolvasom