Könyv, papírrégiség
18063. tétel:Articuli Diaetales Posoniensis Anni 1802. Posonii, 1802. Füskuti Landerer. 64p.. Fűzve, korabeli papírborítóban.
Kikiáltási ár: 6 000 FtKönyv, papírrégiség
18062. tétel:Magyar országgyűlési zsebkönyv. Nélkülözhetetlen segédkönyv országos képviselők, tisztviselők, jogtudósok, politikával foglalkozók, hirlapolvasók [...] számára. [I. köt.] Pest, 1865/6., Lauffer Vilmos (Hornyánszky és Hummel-ny.), 1 sztl. lev. + 332+(2) p.
Kikiáltási ár: 6 000 FtKönyv, papírrégiség
18061. tétel:Csekey István: A magyar trónöröklési jog. Jogtörténelmi és közjogi tanulmány oklevélmellékletekkel. Budapest, 1917. Athenaeum. XVI + 564 p. Kiadói paprkötésben. Felvágatlan
Kikiáltási ár: 8 000 FtKönyv, papírrégiség
18060. tétel:zeniczey Gusztáv: Váltó- és csődügyekben a teintetes kir. Váltó-Feltörvény-szék és a főméltóságu Hétszemélyes tábla által az 1866. évben megállapitott elvek s ezen elveket tárgyazó határozatok gyüjteménye. Segéd kézi könyv váltótörvényszéki hivatalnokok,
Kikiáltási ár: 8 000 FtKönyv, papírrégiség
18059. tétel:[Szlemenics Pál (1783-1856)] Szlemenics, Paulum: Elementa juris criminalis Hungarici. Posonii [Pozsony], 1817., Typis Haeredum Belnayanorum, 232 + 6+2 (errata) p. Első kiadás. Kiadói kopott kartonált papírkötés, a hátsó szennylapon és hátsó kötéstáblán eg
Kikiáltási ár: 10 000 FtKönyv, papírrégiség
18058. tétel:Timon Ákos: A városi kegyuraság Magyarországon. Jogtörténeti tanulmány. Oklevéltári nyomozások alapján írta- -. Bp., 1889.. Pallas Rt., 154+1 p. Kiadói papírkötés, sérült, hiányos, foltos borítóval, sérült, hiányos, szétvált gerinccel, a borítón névbejegy
Kikiáltási ár: 12 000 FtKönyv, papírrégiség
18057. tétel:[Mező-szegedi Szegedi János (1699-1770)] Joannes Szegedi: Tripartitum juris Hungarici tyrocinium, juxta ordinem tripartiti, sacris canonibus accommodatum. Authore R. P. - - . I-III. rész egybekötve, folyamatos lapszámozással. (Az elejére hozzákövete: Asse
Kikiáltási ár: 12 000 FtKönyv, papírrégiség
18056. tétel:[Kövy Sándor]: Elementa jurisprudentiae Hungaricae - Loco manuscripti edita. Cassoviae, 1804. Francisci Landerer de Füskút. 1. kiadás! 626 [6] p. Korabeli javított gerincű aranyozott félvászon kötésben.
Kikiáltási ár: 12 000 FtKönyv, papírrégiség
18055. tétel:Zsoldos Ignácz: Örökváltság. Pesten, 1847, Trattner-Károlyi ny. 88,[2]p. A szerző (1803-1885) kúriai tanácselnök Fűzve, kiadói papírborítóban.
Kikiáltási ár: 20 000 FtKönyv, papírrégiség
18054. tétel:WACHTLER Bernát: Nyíltszívű észrevételek a Magyarország számára javallott váltó- s törvénykezésrendre s némelly ezzel rokon tárgyakra. Magyarra fordította: Thaisz Endre. Pesten, 1832. Ny.: Füskúti Landerer. XII. 180 p. Korabeli. kissé sérült papírborítóva
Kikiáltási ár: 24 000 FtKönyv, papírrégiség
18053. tétel:Somssich Pál: Magyarországnak és királyának törvényes joga. Bécs, 1850., Jasper, Hügel és Manz,(Klopf Udalrik- és Eurich Sándor-ny.), X+2+136 p. Átkötött modern bordázott félbőr-kötés, eredeti restaurált elülső borítóval, kissé foxing foltos lapokkal, (kö
Kikiáltási ár: 30 000 FtKönyv, papírrégiség
18052. tétel:[Benczúr József]: Jurium Hungariae in Russiam minorem et Podoliam Bohemiaeque in Oswicensem et Zatoriensem ducatus praevia explicatio. [Bécs] Vindobonae, 1772. Typis Joannis Thomae Nob. De Trattnern. 44 + 42 p. A Kis-Oroszországra (Ukrajnára), Podóliára é
Kikiáltási ár: 36 000 FtKönyv, papírrégiség
18051. tétel:A Magyarországban ideiglenesen behozandó bírósági szerkezet és per-rendtartást tárgyazó határozatok. Ő Felsége által 1849-ki november 3-án. Bécsben, 1849, A cs. kir. udvari és álladalmi nyomda betűivel, 14 p. Papírkötés, modern műanyag védőborítóban, a la
Kikiáltási ár: 40 000 FtKönyv, papírrégiség
18050. tétel:Corpus decretorum juris hungarici. Decretum generale inclyti regni Hungariae partiumque eidem adnexarum. I-III. köt. Tomus Primus, continens opus tripartitum juris consvetudinarii ejusdem regni, auctore Stephano de Werbőcz ac decreta, constitutiones et ar
Kikiáltási ár: 60 000 FtKönyv, papírrégiség
18049. tétel:Johannes Franciscus Buddeus (1667-1729): Miscellanea sacra sive dissertationum aliarumque commentationum ad Theologiam, historiam ecclesiasticam et recentiores controversias spectantium collectio: in tras partes distincta cum indicibus necessariis. Ienae,
Kikiáltási ár: 50 000 FtKönyv, papírrégiség
18048. tétel:Forma Processus Judicij Criminalis seu Praxis Criminalis Serenissimo, neo-regi apostolico Hungariae Josepho I. Dicata sumptibus eminentissimi principis Cardinalis a Kollonicz. Tyrnaviae, 1687. Typ Acad. per J. N. Martinum. 2 sztl. lev. 72 l. + 12 sztl lev
Kikiáltási ár: 60 000 FtKönyv, papírrégiség
18032. tétel:A Nógrád megyei bányász munkásmozgalom története. Szerk.: Bernárd Rezső, Csabai József et alii. Bp., 1970., Nógrád Szénbányák Igazgatósága, Pártbizottsága, Szakszervezeti Bizottsága. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. A könyvben Czinke Ferenc (1926-2000)
Kikiáltási ár: 5 000 FtKönyv, papírrégiség
18031. tétel:Falk Zsigmond: Budapesttől San-Franciscoig. Bp., 1902. Magy. Keresk. Közlöny. 196 p. Festett, aranyozott egészvászon kötésben
Kikiáltási ár: 4 000 FtKönyv, papírrégiség
18030. tétel:Where the sun shines at midnight A handbook for t he tourist in Iceland. Reykjavik, 1928. Geir. H. Zoega. 112p. Kiadói papírkötésben
Kikiáltási ár: 4 000 FtKönyv, papírrégiség
18029. tétel:Tarnay Gyula: Emlékbeszéd Szemere Bertalan szobrának leleplezése alkalmából. Miskolc, 1906, Szelényi és Társa könyvnyomdája. 19-p. Kiadói papírkötés.
Kikiáltási ár: 5 000 FtKönyv, papírrégiség
18028. tétel:Nyáry Pál, Dr. báró: Jánosi község és földesurai. (Rimajánosi / Rimavské Janovce, Felvidék). Bp., 1939, szerzői kiadás (Orsz. Központi Községi Nyomda Rt.), 48+(2) p. Kiadói papírkötés. A szerző által Platthy Pál katonatiszt részére DEDIKÁLT példány.
Kikiáltási ár: 6 000 FtKönyv, papírrégiség
18027. tétel:A kolozsvári Szent Mihály egyház. Emlékfüzet az 1924. okt. 2-12. harangszentelési ünnepségek alkalmával. Szerk.: Dr. György Lajos. Cluj-Kolozsvár, 1924, Kolozsvári Róm. Kath. Egyházközség (Minerva-ny.), 75+(1) p. Szövegközi és egészoldalas fekete-fehér ké
Kikiáltási ár: 5 000 FtKönyv, papírrégiség
18026. tétel:1938 A rend könyvei: Utazási napló. A modern ember útizsebkönyve. 1938. tavasz-nyári idény, IX. évf. Szerk.: Oeconomus. Bp., 1938, Ladányi Jánosné-ny., 4+60 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, jó állapotban.
Kikiáltási ár: 5 000 FtKönyv, papírrégiség
18025. tétel:Sokoray Szűts Vilmos:. Nyugat ösvényein. Két kötet. Angliai vázlatok és amerikai tanulmányok. Bp. 1934. Anonym. 155 l.; 165 l. Kiadói javított papírkötésben
Kikiáltási ár: 6 500 Ft
