A 007 Science kiállítás több mint 100 olyan eszközt mutat be, amelyeket maga a titkosügynök használ.
Daniel Craig James Bond szerepében. A kém a Skyfallban (2012) látható, ezüst Aston Martin DB5-jével pózol.
Forrás: Eon Productions
Jetpackek, csuklós dart pisztolyok és tengeralattjáró sportkocsik. A csúcstechnológiás kütyük, amelyek a halálos és az elegáns elemeket ötvözik, a világ leghíresebb kémjének, James Bondnak a jelképei. A titkosügynök és filmsorozatának rajongói saját szemükkel is megtekinthetik az ikonikus eszközöket a chicagói Tudományos és Ipari Múzeum hamarosan nyíló kiállításán, a 007 Science: Inventing the World of James Bond című kiállításon.
A James Bond-filmek alkotóival, az Eon Productions-szel partnerségben készült kiállítás az első olyan tárlat, amely a Bond-filmek témájára és technológiájára összpontosít. A kiállítás 13 járművet és több mint 90 tárgyat mutat be, és elmélyül a kémek felszereléseinek és akcióinak fejlesztéséhez szükséges valódi kutatásokban.
Sean Connery az ikonikus jetpack-et viselő James Bond szerepében a Thunderballban (1965)
Forrás: Eon Productions.
A James Bond-univerzum a sci-fi és a tudományos tények metszéspontjában helyezkedik el – mondta Chevy Humphrey, a múzeum elnök-vezérigazgatója egy nyilatkozatban.
A futurisztikus, élvonalbeli technológiával kialakított határfeszegetés már régóta kulcsfontosságú a Bond-franchise vonzereje szempontjából. A résztvevők megtudhatják, hogy a filmek történetének számos elemét a valódi tudomány határozta meg, és hogy a filmek a valós világ néhány találmányát is megelőlegezték. Az olyan elképzelt eszközöket, mint például a Csak kétszer élsz (1967) című filmben használt tapadókorongos mászókák, szembeállítják a valóságban használt Gecko-kesztyűkkel, amelyekkel az emberek falakon mászhatnak.
A kiállításon látható szerkentyűk között megtalálható egy retina-szkenner, amely az Aranyszem (1995) című filmben az MI6 kommunikációs szobájába való bejutást tette lehetővé, a Parahawk hibrid hómobil A világ nem elég (1999) című filmből, valamint egy széffeltörő eszköz az Őfelsége titkosszolgálatban-ból (1969).
A látogatók kísérletezhetnek a Q – a Bond-univerzumban a szigorúan titkos technológiákat fejlesztő MI6-os részleg által inspirált – laboratóriumban is. Itt a vendégek járművek konstruálásával és trükkök kidolgozásával próbára tehetik kémkedési képességeiket.
Az alábbiakban mutatunk néhány tárgyat, amely megtekinthető a kiállításon:
A 60-as és 70-es években a CIA által használt SK-8A mindenre kiterjedő megfigyelőkészlet, amelyet a Nemzetközi Kémmúzeumtól kölcsönöztek.
Forrás: Museum of Science and Industry
A Daniel Craig főszereplésével készült Casino Royale (2006) titkosügyökének útlevele álnéven.
Forrás: Museum of Science and Industry
Az acélfogak a Cápa, a Kém, aki szeretett engem (1977) és a Holdkelte (1979) című filmek bérgyilkosának fogai voltak.
Forrás: Museum of Science and Industry
A Bond-gonosz Tee-Hee műkarja mechanikus karmokkal az Élni és halni hagyni (1973) című filmből.
Forrás: Museum of Science and Industry
Snooper, a Q által irányított járkáló robot, a Halálvágta (1985) című filmből.
Forrás: Museum of Science and Industry
Egy plutóniumtartály A világ nem elég (1999) című filmből.
Forrás: Museum of Science and Industry
A tőrös cipők az Oroszországból, szeretettel (1963) és a Halj meg máskor (2002) című filmekből.
Forrás: Museum of Science and Industry
A „ 007 Science: Inventing the World of James Bond ” március 7-től október 27-ig lesz megtekinthető a chicagói Tudományos és Ipari Múzeumban.
Forrás: Artnet
Címlapkép: A Skyfallban (2012) látható, ezüst Aston Martin DB5.
Címlapkép forrása: Museum of Science and Industry, Chicago